Indeks prędkości: H – V = max 240 km/h
Indeks nośności: 98 – 109 = max 1030 kg

Opona Paxaro 4×4 Winter charakteryzuje się wzorem podwójnego bloku w centralnej części bieżnika, który zapewnia niezawodną stabilność jazdy, a co za tym idzie zminimalizowaną drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Paxaro 4×4 Winter to wysokiej jakości opona przeznaczona do SUV-ów. To doskonała propozycja dla kierowców, którzy szukają produktu skutecznie radzącego sobie ze śniegiem, deszczem i błotem pośniegowym.

Opona zapewnia bardzo dobrą przyczepność na śniegu i lodzie dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej. A dzięki równomiernej pracy opony na całej szerokości oferuje długie przebiegi.

Charakterystyka opon Paxaro Winter:

  • Dzięki lamelom combi w podwójnych blokach bieżnika zwiększona została przyczepność i poprawione zostało prowadzenie boczne na śniegu.
  • Duża liczba lameli liniowych w centralnej części korzystnie wpływa zarówno na przyczepność na śniegu, jak również na skrócenie drogi hamowania na oblodzonych nawierzchniach.
  • Lamele sinusoidalne korzystnie wpływają na trzymanie boczne na śniegu, co zapewnia wysoką przyczepność w zakrętach.
  • Wzór podwójnego bloku, to zwiększona stabilność jazdy oraz skrócenie drogi hamowania na suchej nawierzchni.
  • Szerokie wyżłobienia w kształcie litery V oraz mieszanka krzemionkowa to lepsza odporność na zjawisko aquaplaningu oraz krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni.
Rozmiar LI,SI Efektywność paliwowa Hamowanie na mokrej nawierzchni Poziom hałasu
215/65 R16 98H E C 72 B dB
235/65 R17 104H D C 72 B dB
235/60 R18 XL 107H D C 72 B dB
255/55 R18 XL 109V D C 73 B dB

Informacje dodatkowe

Sezon

Zimowe